לפני העלאת אתר לאוויר? אל תשכחו לעשות פקודת SITE

אחרי השקעה של חודשים רבים בבנייה של האתר שלכם, סוף סוף אתם מתקרבים לרגע המיוחל הזה – העלאת אתר אינטרנט לאוויר.  הלקוחות שלכם יוכלו להיכנס לנכס החדש שלכם, להתרשם מהשירותים או המוצרים שאתם מציעים ואולי אף לבצע רכישה ישר דרך האתר.

פקודת site באתר

איך הלקוח יגלה על האתר שלכם?

לפני שמגיעים לאתר אינטרנט, הגולש מקליד שאילתה בתוך גוגל. גוגל בתורו מציג את התוצאות הרלבנטיות ביותר עבור חיפוש הגולש. ואם האתר שלכם מקודם ומדורג גבוה בביטויים, התמזל מזלכם וגוגל יציג דווקא את האתר שלכם. כדי שהאתר שלכם יופיע בתוצאות החיפוש בגוגל, אתם צריכים לדאוג שהוא יופיע בגוגל. וכדי שהוא יופיע בגוגל, רובוטי הסריקה של גוגל צריכים "לבקר" את האתר שלכם, לסרוק אותו ולאנדקס את עמודי האתר בזיכרון של גוגל. אם האתר שלכם נבנה בצורה נכונה, ללא תגיות HTML שחוסמות את הכניסה של בוטים של גוגל לאתר שלכם, האתר שלכם יאונדקס על ידי גוגל ויופיע בתוצאות החיפוש בפעם הבאה  כשהלקוח יחפש שירות שאתם מציעים.

האתר שלי לא מופיע בגוגל בכלל, על מה זה יכול להעיד?

אם אתם מחפשים שירות ספציפי לעסק שלכם או מקלידים את שם העמוד מתוך האתר שלכם, וגוגל לא מציג את האתר שלכם בתוצאות החיפוש, ייתכן כי האתר שלכם חסום מפני סריקה של גוגל ושל מנועי חיפוש אחרים. כדאי לבדוק האם לאחר בניית אתר, תגית ה no index הוסרה. כדאי להשאיר זאת לאיש מקצוע שיודע בדיוק איפה לבדוק זאת. לפעמים לחיצה קטנה ופשוטה מפסיקה כדי "לשחרר" את האתר שלכם לאוויר. ואם לא עושים זאת, האתר שלכם עלול לעולם לא להופיע בגוגל. והגולשים עלולים לעולם לא לגלות על האתר המהמם שלכם.
במידה ותגית נו-אינדקס אינו הגורם לאי הופעת האתר שלכם בגוגל, ניתן לבדוק קובץ robots.txt. קובץ זה ממליץ לגוגל איזה עמודים לסרוק ומאיזה עמודים או קבצים להתעלם בזמן שרובוטי סריק של גוגל נכנסים לאתר. יתכן והמתכנת או המקדם יצר קובץ robots.txt ובתוכו הוסיף פקודה לגוגל לא לסרוק את כל האתר. חשוב מאוד לפני שמעלים אתר לאוויר ומתחילים לפרסם אותו ברשת, לןןדא כי אין שום מגבלה להיכנס לאתר שלכם ולסרוק אותו. גם בעניין הזה כדאי לפנות למקדם אתרים מקצועי שידע לתת מענה מיטבי לסוג בעיה זו.

מה זה פקודת סייט?

גוגל מספק לנו לעזר אופרטורים שונים, באמצעותם ניתן לסקור אתרים שלנו או אתרים של המתחרים שלנו. אופרטור site למשל, מאפשר לנו לבדוק אילו עמודים מתוך האתר שלנו גוגל מאנדקס ומציג בתוצאות החיפוש לגולשים.
הפקודה תתחיל בהקלדת המילה site.
דוגמה:site:mywebsite.co.il

אם תריצו פקודה זו בגוגל, תקבלו את כל העמודים אותם רואה גוגל ואותם הוא מציג לגולשים.
אם בהרצת הפקודה לא קיבלתם שום תוצאה! זה עלול להעיד על חסימת מעבר של רובוטי סריקה של גוגל לאתר שלכם. בגלל הסיבות שפורטו לעיל.

מצד שני, אתם עלולים לקבל תוצאות שלא ציפיתם לקבל אותם כלל! כמו עמוד דף תודה, עמודי תגיות ועמודים נוספים שלא הייתם רוצים להציג לגולשים. אם זה המצב, כדאי לפנות לחברה לקידום אתרים שתדאג להסיר את העמודים האלה בצורה מקצועית בשיטות מתאימות.

למה לא להציג עמוד תודה בגוגל?

אחרי שהרצתם פקודת סייט בגוגל וראיתם כי דף תודה מופיע בתוצאות החיפוש, חשוב בהקדם האפשרי לפנות לאיש מקצוע שיסיר את העמוד הזה מתוצאות החיפוש. והנה מדוע כל כך חשוב לעשות זאת:

דף תודה , נועד לספק לנו מידע סטטיסטי לגבי כמות ההמרות/ רכישות שבוצעו באתר שלנו.
לדף תודה אמורים להגיע אך ורק גולשים שביצעו רכישה או הזמנה באתר. וזאת כדי למדוד בצורה הכי מדוייקת אחוזי המרה באתר. ולבצע שיפורים בהתאם.

ברגע לכל אחד יכול להגיע לדף תודה, אתם מסלפים את הנתונים ולא באמת יכולים למדוד את הביצועים של האתר שלכם.
מכאן החשיבות לא לאפשר לגולשים להגיע לדף תודה של האתר שלכם ישר דרך תוצאות החיפוש.

לסיכום…

לפני שמשחררים את האתר לאוויר, כדאי לבצע בדיקות מקדימות טרם פרסום וחשיפה של האתר שלכם. ואחת הבדיקות ההכרחיות, האם כל העמודים שמופיעים בגוגל אכן העמודים שצריכים להיחשף לגולשים? וזאת עושים באמצעות פקודת SITE.

יש לכם בעיה עם סריקת האתר? האתר שלכם לא מופיע בגוגל? פנו אלינו, נשמח לתת לכם שירות מקצועי ואישי.

Leave a comment

לשיחת ייעוץ חייג
שינוי גודל גופנים